Sendikamız Aktül Kağıt İle TİS Goruşmelerine Basladı

Duyurular

Sendikamız Aktül Kağıt İle TİS Goruşmelerine Basladı

Sendikamız ile Aktül Kağıt A.Ş arasında Genel Merkez Yönetimi olarak üyelerimiz adına kazanımlarla dolu Toplu İş Sözleşmesi için görüşmelerbaşlamıştır.
Üyelerimize hayırlı olmasını dileriz

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Mobilyada KDV İndirimi Süreli Değil Sürekli Olmalı

BASIN AÇIKLAMASI

Öz Ağaç-İş Sendikası, yerli ve milli üretimde ülke ekonomisinde önemli payı olan, katma değer sağlayan, doğrudan ve dolaylı olarak 500 bine yakın istihdam sağlayan, cari açığa pozitif katkı sağlayan mobilya sektöründe, KDV indiriminin sürekli hale gelmesini istiyor.

Mobilya sektöründe örgütlü olan Öz Ağaç-İş Sendikası, sektörün sorunlarını ele aldığı çalışmalarında KDV indiriminin sürekli hale gelmesi gerektiğini sürekli dile getiriyor, sektörün bu sorununa gerek basın yoluyla gerekse ilgili mercilerle görüşmeler gerçekleştirerek kalıcı çözümler arıyor.

Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu, geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Mobilyada KDV indirimiyle birlikte, daha öncede olduğu gibi sektöre hareket geleceğini, indirimin istihdam ve satışlarda önemli seviyede artış sağlayacağını ifade etti.

Birçok sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de son zamanlarda yaşanan döviz kurundaki dalgalanmayı fırsat bilen bazı hammadde sağlayıcılarının, ürünlere yüzde 200’e yakın zam yaptığını ve üreticiyi zor duruma soktuğunu ifade eden Tuncay Dolu, devletimizin KDV indirimi ile birlikte üreticinin yüzünü güldürdüğünü ancak bu indirimin sürekli hale getirilmesi gerektiğini savunuyor.
 
MOBİLYA SEKTÖRÜNDE ÜRETİM EN AZ YÜZDE 40, İSTİHDAM YÜZDE 15,  ARTAR

Hayata geçirilen indirimin, tüketici üzerinde olumlu psikolojik etki yaratacağını bununla beraber satışların da artacağını ifade eden Dolu,  Sektörün 2023 hedefleri kapsamında şuan 2 milyon dolar civarı olan Mobilya ihracatının 25 milyon dolara çıkarılması için sürekli indirimin şart olduğunu söylüyor.
Ülke ekonomisinin büyümesi için bu tür devlet desteklerinin süreli değil kalıcı olarak sağlanmasının gerekli oluğunu vurgulayan Av. Tuncay Dolu, bunun ancak bu tür teşviklerle, Kamu yükünün azaltılması, istihdamın arttırılması ve marka değeri olan işletmelerin çoğalması ile oluşabileceğini ifade ediyor.
Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu, mobilya ürünleri hammaddelerinin yüzde 40’ının yurtdışından ithal edilmesi, döviz kurundaki artışları fırsat bilen bazı hammadde sağlayıcılarının yaptığı zamlar ve uluslararası rekabet de göz önüne alındığında, KDV indiriminin gıdada olduğu gibi sürekli hale getirilmesini gerektiğini savunuyor.

 

DEVAMI

Mobilyada KDV Yüzde 8 e İndi

MOBİLYADA KDV YÜZDE 8'E İNİYOR
Mobilya sektöründe üretim ve istihdam adına KDV indirimine ihtiyaç duyulduğunu sürekli dile getiren Sendikamızın gerçekleştirdiği görüşmeler ve basın açıklamaları sonuç verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni vergi indirimlerinin arasında mobilyanın da olduğunu ve MOBİLYADA KDV’NİN YÜZDE 18’DEN YÜZDE 8’E ineceğini açıkladı.

Öz Ağaç-İş Sendikası olarak Mobilyada KDV indiriminin yılsonuna kadar değil sürekli hale getirilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

GENEL MERKEZ YÖNETİMİ
 
 
 

DEVAMI

ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI

baskan
ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI
İş Kolunun Lider Sendikası

Tanıtım Filmi

Duyurular

 • ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI SİDE SOSYAL TESİSİ
 • KUDÜSE SAHİP ÇIK
 • Göksel Mobilyada Örgütleniyoruz
 • Salı TV1 de Canlı Yayındayız

Foto Galeri

 • KAYSERİ SEVGİ EVLERİ ETKİNLİĞİ
 • 2018 Öz Ağaç İş Sendikası Hizmet İçi Eğitimi
 • SOSYAL TESİSİSİMİZ ÜYELERİMİZE HAYIRLI OLSUN
 • Raporlar

Videolar

 • 38KentTV
 • 38
 • ÖZ AĞAÇ-İŞ ESTİM SOSYAL TESİSİ
 • Alfemo Üyelerimize Teşekkürler