10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi

Duyurular

10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi

ZEYTİN DALI HAREKATI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMAMIZ

Zeytin Dalı Harekatına Öz Ağaç-İş Sendikasından Destek

10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi
 
Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristlerine karşı, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak üzere başlatmış olduğu Zeytin Dalı Harekatı’na “10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi” sloganıyla destek oldu.

Öz Ağaç-İş Sendikası Yönetimi, temsilcileri ve üyeleri ile “10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi” sloganıyla başlattığı vatan savunmasına gönüllü oluyoruz imza kampanyası ile her daim Mehmetçiğimizin yanında olduklarını basın açıklaması ile duyurdu.
Başlatılan destek kampanyası için açıklama yapan Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu, “10 Bin Teröriste Karşı 10 Bin Kahraman Gönüllü İşçi” sloganıyla başlattıkları imza kampanyası ile her zaman devletimizin ve askerimizin yanında her türlü mücadeleye gönülden hazır olduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın Başkomutanlığında başlatılan Operasyonun, bölgeye barışı getirmesi ve sınır güvenliğimizin sağlanması amacıyla önem arz ettiğine değinen Tuncay Dolu, “Hiç şüphesiz ki, şanlı Türk Ordusu o bölgede ve yedi cihanda barışı ve istikrarı sağlayacak kudrete sahiptir. Bizler de Mehmetçiğimizin dualarımızla destekçisiyiz. Ancak, dost düşman herkes bilsin ki her Türk vatan evladı için mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır. Biz bu anlayışla doğduk bu anlayışla vatan için düşünmeden canımızı ve malımızı veririz. İnancımız şudur ki; ‘’Ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz’’ diyerek “Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak 10 bin üyemizle her daim devletimizin yanındayız ve destekçiyiz” ifadelerini kullandı.

Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu sözlerine “Biliyoruz ki; eğer bugün Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan, Tek Bayrak altında rahatça yaşıyorsak kahraman askerlerimizin ve ona destek olan Türk Milleti sayesindedir” diyerek sürdürdü.

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sendikamız İle P&G Arasında TİS İmza Töreni Gerçekleşti

Öz Ağaç-İş Sendikamız ile Kocaeli Gebze'de kurulu bulunan bebek bezi, kağıt ve deterjan gibi dünyaca ünlü markaları içerisinde barındıran Procter & Gamble (P&G) arasında yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

P&G çalışanları için kazanımlarla dolu Toplu İş Sözleşmemiz Ankara'daki Genel Merkez Binamızda gerçekleşti.

İmza törenine Sendika Yönetimimiz adına Genel Başkan V. Av. Tuncay Dolu, Genel Başkan Yardımcımız Rıfat Ülger, Genel Sekreterimiz Mert Doğan Bozkır, Kocaeli İl Başkanımız ve P&G Baştemsilcimiz Ersan Şentürk ve Temsilcilerimiz, İşveren adına P&G Fabrika Müdürü Torsten Horna, İnsan Kaynakları Müdürü, Gökçen Aslan Özşar, Finans Müdürü Fidan Durmaz, Üretim Müdürü İlker Aslan, P&G Genel Merkezi İK Yöneticileri İrem Su Kültür Altınsoy ve Fatih Serhat Altekin katıldı.

Başta P&G üyelerimize ve tüm Öz Ağaç-İş Sendikası ailesine hayırlı olmasını dileriz.

GENEL MERKEZ YÖNETİMİ

DEVAMI

Yine İş Kolumuzun Lider Sendikasıyız

Öz Ağac-İş Sendikası Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Ocak 2019 İşçi Sendikaları üye sayısı verilerine göre yine iş kolunun lider Sendikası oldu.

Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu Ocak 2019 verileri ile ilgili yaptığı açıklamada; "Sektorümüzün yaşadığı sıkıntıya rağmen Temmuz 2018 de iş kolumuzda 240.000 işçi çalışırken son 6 ayda 16.000 işçi işsiz kalmış 224.000 e düşmüştür. Ocak 2014 yılında 246.000 çalışan olduğu düşünüldüğünde son yıllrda maalesef %10 sektör küçülmüş oldu. Buna rağmen ağaç ve kağıt iş kolunda çalışan işçiler Öz Ağaç İş sendikasında birleşerek sendikamızı en büyük sendika yapmıştır." İfadelerini kullandı.

DEVAMI

ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI

baskan
ÖZ AĞAÇ-İŞ SENDİKASI
İş Kolunun Lider Sendikası

Tanıtım Filmi

Duyurular

  • 12. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

Foto Galeri

  • Sendikamızdan Birlik ve Beraberlik Toplantısı
  • ÖRGÜTLENME KAPASİTESİ ve SOSYAL DİYALOĞUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ
  • Eğitim ve Sosyal Tesisimiz Açılışa Hazırlanıyor
  • 3 Aralık Engelliler Günü Etkinliğimiz

Videolar

  • 38
  • ÖZ AĞAÇ-İŞ ESTİM SOSYAL TESİSİ
  • Alfemo Üyelerimize Teşekkürler
  • İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?